Ray-Ban Meta Akıllı Gözlükler İçin Çok Modlu Yapay Zeka Güncellemesi Geldi

Ray-Ban Meta akıllı gözlükler için Ocak ayında erken erişim testi başlayan çok modlu (multimodal) yapay zeka eklemesi sonunda tüm kullanıcılara sunuldu. Çok modlu yapay zeka, bir yapay zeka asistanının fotoğraflar, videolar, metin ve ses dahil olmak üzere birden fazla bilgi türünü işlemesine olanak etrafınızdaki dünyayı gerçek zamanlı olarak görüntüleyebiliyor ve anlayabiliyor.

Gözlüklerde yapay zekanın gözleri ve kulakları gibi davranan bir kamera ve beş mikrofon bulunuyor. Bunu aklınızda tutarak gözlüklerden baktığınız herhangi bir şeyi tanımlamasını isteyebilirsiniz. Meta, yapay zekanın farklı dillerdeki işaretleri de okuyabildiğini ve bunun seyahat için harika olduğunu söylüyor. Örneğin baktığınız köpeğin cinsini öğrenmek, bir eser hakkında bilgi almak ve daha fazlasını gerçekleştirmek bu yenilik ile mümkün. Gerçek zamanlı çeviri de yabancılarla anlaşmak için büyük kolaylık olacak.

Meta ayrıca, yapay zeka güncellemesinin yanı sıra WhatsApp ve Messenger ile eller serbest görüntülü görüşme entegrasyonunu paylaştı. Akıllı gözlükler için bazı yeni çerçeve tasarımları da mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir