Montella: 2008’i yakaladık, sıra Hollanda’da

AA

Almanya’da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın son 16 turunda Avusturya ile Türkiye, Leipzig Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Avusturya’yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükselen A Milli Futbol Takım’da teknik direktör Vincenzo Montella, değerlendirmelerde bulundu.

“Bu takım ruhunu ilk kez Hırvatistan deplasmanında gördüm”

Tüm oyuncuların takım ruhunu ortaya koyduğunu vurgulayan Vincenzo Montella, şunları söyledi:

Yorgunuz biraz. Bu maç çok önemliydi. Takım ruhunu son dakikaya kadar yansıttık. Bu takım ruhunu ilk gördüğüm maç Hırvatistan deplasmanıydı. Oyuncularım için çok mutluyum. Bizi takip eden milyonlarca insanımızı canı gönülden kutlarım. Belki ilk maçlarda takım ruhunda aksaklıklar vardı ama bu maç itibarıyla takım ruhunu tekrar ortaya koyan oyuncuları tebrik ediyorum.

“2008’i yakaladık”

Çok önemli bir galibiyet aldıklarının altını çizen Montella, 2008’deki turnuvanın 16 takımla oynandığına dikkat çekerek, “Tarihi bir sonuç aslında. Çünkü 2008’de son 16’ya kalınmıyordu. Aslında biz 2008’i yakalamış bulunmaktayız.” dedi.

“Yürekle oynayan bir takımımız var”

Hollanda maçı hakkında da konuşan Montella, sözlerini şöyle sürdürdü:

Cumhurbaşkanımızın yakınlığını her zaman hissettik. Bize desteklerini iletiyor. Bugün bir kez daha fazlasıyla gururlanıyoruz. Gurur meselesi yapıyoruz. Adım adım ilerliyoruz. Rakibimiz Hollanda güçlü ama bu galibiyette yürekle oynayan bir takımımız var. 4 günümüz var. Hem enerjimizi toparlayacağız hem de hazırlığımızı yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir