Minik öğrencilerden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’a 23 Nisan sürprizi

Bornova Batı Anadolu Çimento İlkokulu ile Ege Üniversitesi Anaokulu öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret ettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bornova Batı Anadolu Çimento İlkokulu üçüncü sınıf öğrencileri, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret etti. Minik öğrencileri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Budak, makamını öğrencilere devretti. Öğrenciler, Prof. Dr. Budak’a hazırladıkları resim ve şiirleri hediye etti. Ege Üniversitesi Anaokulu öğrencileri de Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret ederek Rektörlük Bahçesinde bir dans gösterisi sundular.

Öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Prof. Dr. Budak, “Bornova Batı Anadolu Çimento İlkokulu öğrencilerini üniversitemizde ağırladık. Sınıfı temsilen, Rektörlük koltuğuna oturan iki öğrencimiz ve geleceğimizin teminatı olan değerli çocuklarımız ile keyifle sohbet ederken, onların hayallerini dinleme fırsatı yakaladık. Bu anlamlı ziyaret sırasında, öğrencilerimizin şahsıma özel olarak hazırladıkları şiirler ve resimler karşısında duygulandım. Çocuklarımızın azim ve kararlılıkları, öğrenim hayatları boyunca en iyi yerlere gelerek ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine olan inancımı artırdı” dedi.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Budak, “Bol bol kitap okuyun, yabancı dil öğrenin ve sportif, sanatsal, kültürel aktivitelere katılın. Başarılarınızın her daim sürmesi ve en güzel hayallerinizi gerçekleştirmeniz dileğiyle ziyaretiniz için hepinize teşekkür ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum” diye konuştu.

Prof. Dr. Budak, temsili olarak Rektörlük makamına oturan öğrencilere “Rektör olsaydınız ne yapardınız?” sorusunu yöneltti.  Öğrenciler; Ege Üniversitesini dünyada daha tanınır hale getirmek, laboratuvarları geliştirmek ve öğrenci odaklılık doğrultusunda imkânı olmayan öğrencilere yardım etmek istediklerini dile getirdiler.

Egeli Minikler dans gösterisiyle büyüledi

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret eden Ege Üniversitesi Anaokulu öğrencileri, sergiledikleri dans gösterisiyle keyifli dakikalara imza attılar. Rektör Prof. Dr. Budak, “EÜ Kampüs Anaokulu öğrencilerimizin Rektörlük bahçemizde sergiledikleri muhteşem dans gösterisini izledik. Bu özel günü unutulmaz kılan, geleceğimizin mimarı miniklerin yüzlerindeki mutluluk ve heyecanı görmek bizi gururlandırdı” dedi.

Gösterinin sonunda Prof. Dr. Budak, Egeli miniklere satranç takımı hediye etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir