Bakan Yerlikaya duyurdu: “Kuyu-6” operasyonlarında organize suç çeteleri çökertildi

T24 Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya‘nın sosyal medya hesabından duyurduğuna göre, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nın koordinasyonunda, Türkiye genelinde düzenlenen “KUYU-6” operasyonlarıyla, Mersin, İstanbul, Antalya, Aydın, Kahramanmaraş ve İzmir’de faaliyet gösteren altı farklı organize suç örgütüne büyük bir darbe vuruldu. Operasyonlar sonucunda 3 elebaşı dahil olmak üzere toplam 75 şüpheli gözaltına alındı.

Mersin ve İstanbul’da yapılan operasyonlar

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Tarsus KOM Büro Amirliği tarafından yapılan operasyonlarda, Yüsri Altın’ın firari olarak liderlik ettiği örgütten 10 kişi yakalandı. İstanbul’da ise Taha Kutay Karasoy’un yurt dışı firari olarak başını çektiği suç örgütünden 8 şüpheli gözaltına alındı. Bu kişilerin tehdit, mala zarar verme ve genel güvenliğin tehlikeye sokulması suçları işledikleri belirlendi.

Antalya, Aydın ve Kahramanmaraş’ta devam eden operasyonlar

Antalya İl Jandarma Komutanlığı, Sami Cerit liderliğindeki örgüte yönelik operasyonda 10 şüpheliyi yakalarken, bu kişilerin tefecilik, silahla tehdit ve kasten yaralama suçlarını işledikleri ortaya çıktı. Aydın’da Çetin Gül liderliğindeki örgütten 17 kişi, Kahramanmaraş’ta ise Mehmet Aşçı liderliğindeki örgütten 20 kişi yakalandı.

İzmir ve diğer illerdeki operasyonlar

İzmir ve Manisa’da düzenlenen operasyonlarda, Ercan Çelik liderliğindeki örgütten 10 şüpheli gözaltına alındı. Bu şüpheliler nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, suç delillerini yok etme, genel güvenliğin tehlikeye sokulması, uyuşturucu madde imal ve ticareti, suça azmettirme, hırsızlık ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma gibi suçları işledikleri tespit edildi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir